Termíny lekcí kresby s mou online podporou: Plandej online 1 měsíc od 15.11.2020 / Létej online 2 měsíce od 21.1.2021

Nechat si narůst křídla

Třeba máte také plno báječných nápadů, snů a přání, které byste si tak rádi postupně splnili, jenomže pokaždé, když seberete veškerou svou odvahu a jste rozhodnutí, že už s tím něco uděláte, tak se zase něco semele a nebo do toho prostě vleze něco důležitějšího.


"Někdy je prostě nejlepší skočit - a křídla si nechat narůst až ve vzduchu.“


Ray Bradbury

 

Tenhle citát vám má připomenout, jak moc je důležité TO alespoň zkusit. Nepřemýšlet moc předem o tom jestli něco půjde, nebo nepůjde. Jestli to zvládnete, nebo nezvládnete. Kde na to vezmete potřebný čas, když je váš den už tak dost naplněný. 

 

Běžte a udělejte to, překážky na cestě stejně budou, to vám můžu říct už teď. Předem je ale neřešte a až přijdou berte je jako výzvu k tomu je přelézt, ne podlézt!

 

Prožijte ten pocit, kdy jste postaveni před skutečnost, že budete řešit něco, co je vám nepříjemné. A potom, až to vyřešíte, si naopak užijte ten úžasný pocit, kdy si postupně začnete víc a víc vážit sami sebe posíleni překonáním svých strachů, vnitřní nejistoty, nerozhodnosti, sebepodceňování.

 

A víte co? Zkuste začít PLANDÁNÍM.

 

21-IMG_20190503_155855_HDR

 

"Plandání vnímám jako něco, co dokonale zapadlo do mé intenzivní cesty k sobě, k novým obzorům a zkušenostem, díky němu jsem trošku poporostla dál, někam, kam jsem si nemyslela, že kdy budu a těším se, jak se bude deník plnit dál, obrázky všelijakými."


Markéta

 

PLANDÁNÍ se skicákem je hodně o svobodném vyjádření pocitů pomocí různých výtvarných technik, především kresby, ideálně bez použití hlavy se zavřeným kritikem někde tam, odkud nemůže vylézt. Dokonalost neexistuje, ale přiblížit se k ní můžete. A přiblížit k ní se dá tím, že se přimějete nalistovat listy vašeho skicáku na kterých následně něco vznikne.

Plandací náměty, tak jak je lind formuluje, vás mají nasměrovat k sobě samým, probudit ve vás spící kreativitu a podpořit fantazii.... připravit vás k vzlétnutí.

 

"Plandání je pro mě hlavně o hře a o radosti, o laskavosti k mému puntíčkářství, které ač jsem si to dlouho neuvědomovala, mi bránilo v rozletu mnoha směry, protože už jsem se dopředu bála toho, že to nezvládnu, selžu, neznám všechno, co bych měla, aby byl výsledek hned napoprvé dokonalý. Ale čím víc mi tohle uvažování přijde úsměvné, tím lehčeji a radostněji mi je a Plandání tak do tohoto rozletu krásně zapadá, neřešit výsledek, ale užívat si proces vzniku a pak jej ukázat ve své nedokonalosti ostatním a nelámat si hlavu s tím, co si kdo pomyslí."


Markéta

 

Plandací náměty posílám obden. Pokud budete chtít, tak vám pošlu na očmuchání, vyzkoušení, osahání a zcela dobrovolné odzkoušení jeden plandací námět. Potom už si můžete pořídit u lind další plandací motivy, které pro vás s láskou a s radostí vymýšlím.

 

"Moc mě Plandání okouzlilo, to jak jsi to vymyslela, to jak to pojmenováváš... Strašně jsem se na každou malovací chvilku těšila, ale byl to mazec... najít ten čas... tohle je prostě moje téma, zastavit se, říct si ne... teď je čas pro mě. Ale myslím, že má svoje opodstatnění ten časový interval který jsi vymyslela, ta pravidelnost... však ono to nemusí být hodina nad kresbou, ale pár čárek, ďubek v letu... Nu v reálu mi to zatím nešlo, ale právě že Plandání může být zrovna ten nástroj, který mě to může naučit...
Každé Plandací téma bylo pro mě velice nosné a já za sebe mám potřebu se k nim ještě vracet a zkoušet si je... vydají prostě na mnoho kreslenek."


Lucie

 

Kdo chce jen plandat, prohlubovat a upevňovat si svůj vztah k sobě i bořit zdi, které si kolem sebe vystavěl a zároveň se chce posouvat v kresbě bez předsudků, může zůstat u plandání. Kdo by se chtěl kresbě věnovat více a rozšiřovat si kresebné dovednosti, naučit se plnit si svá předsevzetí, sny a cíle, může přejít postupně k LÉTÁNÍ.

 

6-IMG_20190604_133735_HDR

 

LÉTÁNÍ už je víc zaměřené na viděnou kresbu podle reálií, procvičení ruky, vytvoření zásobárny motivů. Létání jsem si soukromě nazvala virtuálními lekcemi kresby. Budou při něm vznikat skici na konkrétní zadání a z nich autorské ilustrace i hmatatelné originální výrobky. 

 

Všechny moje výzvy jsou předáváním mé vlastní energie směrem k vám. Můžete jí zachytit a vzít si z ní to, co je pro vás podstatné. Věnovat se jí, dát jí pozornost, polapit ji teď, ne až někdy. Ať se vám nevytratí, ať jí nepromarníte. Můžete přetavit tu mou vyslanou energii ke každému z vás v něco jedinečného. Chytit jí do dlaní a ona se stane vaším průvodcem, který při vás bude stát, když budete chtít zase létat.

 

Na létání je vždy týden čas. Pokud budete chtít, pošlu vám jeden létací námět na odzkoušení, další už lind bude vymýšlet pro předplatitele.

 

CHCI SI VYZKOUŠET LÉTAT

 

Ráda se s vámi potkám i kdekoliv v prostoru nevirtuálním.