Plandej si

"Ve škole mi říkali, že neumím malovat."
"Já na tyhle věci nejsem. To bude těžký."
"Já se bojím."
"To nezvládnu!"
...Jsou nejčastější věty, které slýchám na mých kurzech a je to zároveň i má vlastní zkušenost.
 
Trvalo mi dlouho, než jsem si uvědomila, že vlastně nechci, abyste chodily do mé výtvarné dílny takto zaseklé a předem utrápené. Přála bych si, abyste si tvoření užívaly, abyste při něm příliš nepřemýšlely o výsledku a o tom, co řeknou ostatní. Abyste přestaly soutěžit samy se sebou a odcházely odpočaté i nabité novou energií. Píšu v ženském rodě, protože 99% frekventantů kurzů, které vedu jste právě vy, ženy, ale samozřejmě mohou plandat úplně všichni, bez rozdílů.
 
Takže teď už zase pro všechny.
 
 
My se s tím strachem prostě rozloučíme a pěkně ho vyprovodíme našimi záznamy ve skicáčku, aby už nás v našem rozletu neblokoval. Je dost možné, že někteří z vás budou svádět zpočátku se strachem zápas a bude se vám to jevit jako boj. Ale ve chvíli, kdy se vám podaří ho přeprat, si začnete tvorbu užívat. Věřte mi!
 
 
Smyslem všech našich záznamů v sešitech, které časem už nepustíte z ruky, je přehoupnout se přes svá vlastní omezující nastavení.
 
 

Věděli jste, že plandací myšlenky vytvářejí kouzelné nápady? Jeden jsem si právě teď poznamenala, už na vás čeká ve skicáku. Kdybyste chtěli někdy taky jen tak plandat, lelkovat, odpočívat, spočívat, prostě jen tak BÝT sami se sebou, uvnitř sebe, tak mi napište, budem spolu plandat a třeba vám časem i pomůžu létat.

 

CO K plandání BUDETE POTŘEBOVAT?

Kupte si skicák o velikosti i tloušťce takové, jaká se vám zrovna líbí. Váš nový záznamník pocitů, vjemů a odposlechů vašich vnitřních hlásků se stane na nějaký čas součástí dnů všedních i nevšedních. Záznamy vytvářejte tužkou nebo mikrofixem a kombinujte je s barvami, které vám jsou příjemné.

 

PROČ?

Cílem plandání je opustit tíhu všedních dní. Plandání vám učiní radost z nově nabyté lehkosti bytí. Čáry, tečky, šmouhy, písmenka, nebo obrázky přibývající ve vašem osobním záznamníku, skicáku, vám pomohou znovu najít to, co se kamsi vytratilo, odešlo, nebo jste na to jen zapomněli a děsně vám to chybí.

Být chvíli se sebou, vypnout se a vyčistit si hlavu, ztišit se, zklidnit, najít se, najít odvahu, odlehčit, uvolnit a potom... VZLÉTNOUT.

Zapomenout na veškerý strachy světa a udělat třeba pořádnou bláznivinu. Vystoupit ze svého vlastního stínu a nechat věci jednou prostě jen tak plynout.

A hlavně - užít si to!

 

07-IMG_20190130_184220

 

A JAK?

  • Plandací zadání vám obden přijdou virtuální poštou.
  • Chcete-li, pošlu vám jeden z námětů na vyzkoušení. NAPIŠTE SI O NĚJ
  • Ve svém instagramovém profilu jsem vytvořila plandací složku kde sdílím některé vaše záznamy.
  • Zpracování námětu vám nezabere víc než 5 - 15 minut.
  • Vaše zpracování námětů nehodnotím, ale za zpětnou vazbu budu ráda.
  • Na konci plandání ode mě dostanete hromadné resumé.
  • Pokud byste chtěli létat a rozvíjet se více v kresbě, napište mi.
  • Plandání je vymyšlené tak, aby si mohl zaplandat i protinožec.
  • Vás, kteří jste z Brandýsa nad Labem ráda potkám naživo třeba někde v prostoru.

 

PRO KOHO?

No přece pro vás! Kdo je poblíž Brandýsa a chtěl by se setkat, nechť se mi ohlásí. Ráda ho plandáním provedu osobně. A až si trochu zaplandáme, naučím vás létat.

 

KDY?

Plandat můžeš začít kdykoliv. Sleduj lind na instagramu, nebo mi rovnou pošli svůj e-mail, na který ti budu posílat motivy pro tvoje plandání se skicákem.

 

Tak já fouknu do pírka a nechám ho vzlétnout, uvidíme co se bude dít.