Termíny lekcí kresby s mou online podporou: Plandej online 1 měsíc od 15.11.2020 / Létej online 2 měsíce od 21.1.2021

Plandání, všechnu únavu zahání

Jó, přesně tak to dnes bylo. Snažím se tady vysedět automatické rozesílání plandací výzvy směrem k vám a ani snad nechci vědět, kolik času jsem strávila tím, že jsem stejně nic nevytvořila.

Unavená z toho všeho jsem si k sobě přitáhla svůj plandací skicák a nalistovala v něm další námět k plandání. Ten vymyslela Vendulka z pytle.

 

IMG_20190622_194952_HDR

 

Sice jsem nenašla klasické křídy a ani vhodnou zeď (jak znělo zadání), ale hodně mi to pomohlo. Nevím, jak to máte vy, ale mě tvoření vždycky zaručeně zklidní. Zvednout se, když se něco nedaří a udělat si čas pět minut na něco, co by vás samotné nenapadlo a vlastně by vám to zpočátku připadalo jako možná ne úplně dobrý nápad, nebo jako totální bláznivina, jako něco, na co už nemáte věk, "to je pro děcka".

 

No a to je právě ono!

 

Zkuste si zažít znovu stav bez tíže, bez strachů, bez limitů, bez zbytečného rozmýšlení. Užít si čas naplno, ne jen napůl. Ponořit se do toho, čím se zrovna zabýváte a úplně se v tom porochnit, počochnit, vyválet, odevzdat. Být tou chvílí prostoupeni od palců u nohou až po kořínky vlasů.

  • Upřímně, kdy jste tohle naposledy zažili?
  • Kolik času denně věnujete jen sami sobě a svým pocitům?
  • A uměli byste to ještě?

A teď by měla přijít ikonka, na kterou byste jen klikli a ona by vám sama posílala v průběhu jednoho měsíce obden náměty k samostatné tvorbě - PLANDÁNÍ, při kterém byste to, co nahoře popisuji, mohli sami zažít. A tu nemám, protože jsem prostě ve virtuálním světě úplně ztracená. Mám v sobě dezorientační čudlík, který se zapne pokaždé, když se snažím přijít na kloub nějaké složité technologii (pro mě složité) a tak vám teď mohu jen říct, že pokud byste chtěli plandat, napište mi a já vám náměty k plandání budu zatím posílat jinak.

 

CHCI SI VYZKOUŠET PLANDAT