Chcete začít doopravdicky kreslit a nevíte jak na to?

1 - Pořiďte si boží skicák. Klidně pidižvíka, důležité je, že to odteď bude váš každodenní přítel s tužkou vždy připraven v batohu. A proč boží? Protože, když bude boží, tak vás to s ním bude pořád bavit.

.

2 - Výběr skicáku určuje nejenom nám sympatický obal, ale také kvalita listů uvnitř.

.

3 - Máte? Tak teď začněte kreslit všechno, co vidíte kolem sebe. Tužkou ideálně měkkosti HB, to je taková zlatá střední cesta. Anebo linerem. Anebo tím, co vám jde nejlépe do ruky.

.

4 - Kreslete nejprve úplně jednoduché obyčejné věci, jednoduše linkou. Díky tomu se vám ve skicáku brzy nahromadí sbírka motivů, které budete moci kdykoliv nalistovat, když budete vytvářet něco autorského a nebudete vědět, jak co přesně vypadá. Tam to jistě najdete, protože už ve skicáku máte nysyslenou pěknou sbírku záznamů.

.

5 - Zápolíte s časem? Určete si kolik prostoru denně můžete (chcete) kresbě věnovat. Možná byste se divili, jaké pokroky budete dělat, když tomu dáte byť jenom 5 minut denně.

.

6 - Jestli je kreslení vaše vášeň, bod 5 neexistuje. Kreslíte totiž s tužkou přilepenou na prstech pořád a všude.

.

7 - Klasickou kresbu, kterou přenášíte do skicáku podle toho, co vidíte, použijte. Udělejte z kreseb zátiší, obraz, využijte je pro své budoucí vymazlené dílo. Své záznamy, vznikající katalog kreseb, můžete záměrně vést k tématickému výsledku. Například, potřebujete nakreslit cedulku na dveře vaší kuchyně, aby návštěvy u vás už nikdy nezabloudily. Tedy listy vašeho skicáku zaplňte předměty, které se v kuchyni nacházejí a ty potom použijte i na cedulce.

.

8 - Ale pozor, klasiku určitě prokládejte volnou tvorbou. Ta je moc důležitá pro to, aby vás kreslení nepřestalo bavit a aby vás stále naplňovalo. Obojí se v jeden moment propojí a vy se budete umět volně vyjádřit kresbou čím dál tím víc blíže vašim představám.

.

 

Ke kreslení potřebujete vášeň, tužku, liner, gumu, skicák a 5 - 15 minut času jen pro sebe denně.

 

Ke kreslení nepotřebujete drahé vybavení, výtvarné potřeby jsou jenom vaším vyjadřovacím prostředkem, podstatný je obsah toho, co chcete svou tvorbou vyjádřit.

 

 

IMG_20181210_151404