Eko tisk na českém lnu

Možná si řeknete, vždyť len je krásný sám o sobě, není potřeba ho ještě zdobit tiskem. Souhlasím, ale přesto mi ty veliké prázdné plochy nedají spát. A tak na ně tisknu, nebo maluju.

 

Já sama mám moc ráda kombinace čistého lnu a lnu s otiskem. Ruční tisk dává látce osobitější charakter a je jedinečný svou neopakovatelností.


K tisku nyní používám čistě přírodní barvy, které s látkou utkanou v české tkalcovně krásně ladí. Jsou sice dražší, ale lnu sluší a jsou velmi odolné. Navíc voní grepem, takže práce s nimi je příjemná!

 

2-IMG_20181018_143449 

Rozdíly mezi sítotiskem a otiskem jsem vám už v předchozích článcích nastínila. I modrotisk má svou charakteristiku. Jeho vznik spočívá ve vykrývání bílého plátna speciálním krytem popem a po jeho důkladném zaschnutí obarvením v indigové lázni.

 

Ve své dílně rukou volnou a s myšlenkami v oblacích svobodně zdobím budoucí origoš a opravdu si to užívám. Kdybyste si chtěli taky užít, tak si udělejte místo ve svém diáři, domluvte se s přáteli a přijďte na sítotiskovou nebo modrotiskovou dílnu.

 

V příštím článku něco málo z modrotiskových dílen.